Zarząd PYANA

Komandor PYANA
Antoni Kantor Kpt. Krzysztof Kamiński. Zaczął żeglować już w szkole podstawowej. Jako młody chłopiec należał do Bazy Mrongowo, międzyszkolnego klubu sportowo-wodnego. Brał też czynny udział w budowie ośrodka szkoleniowego w Tałtach. Nagrodzony Rejsem Roku 2003 w Gdańsku.

Głównym sponsorem i organizatorem wyprawy Nataszy Caban dookoła świata. Reprezentantem światowego polonijnego żeglarstwa w Kapitule Rejsu Roku organizowanego corocznie na żeglowcu „Dar Pomorza” w kubricu kapitańskim w Gdańsku. Byłym Komandorem najstarszego na świecie polonijnego klubu żeglarskiego-Joseph Conrad Yacht Club. Uczestnikiem wyprawy jachtu Nashachata po Kanalach Patagonskich i Przylądku Horn. Więcej na stronie: interprosailingteam.com. Kontakt: info@interprosailingteam.com


Vice Komandor PYANA
Janusz Kedzierski Kpt. Janusz Kedzierski. Komandor Polskiego Klubu Żeglarskiego w Nowym Jorku, urodzony w Świdnicy na Dolnym Śląsku, pierwsze doświadczenia żeglarskie zdobywał na obozach harcerskich w Stanicy nad jeziorem Niesłysz, woj Zielonogórkie.
Obecnie właściciel S/y Avatar , uczestnik wielu znanych regat na kontynencie amerykańskim i Tall Ships Race. Członek Bractwa Kaphornowców w Polsce, odznaczony Honorową odznaką PYANA.

Zdobywca Trzeciej Nagrody Honorowej "Rejs Roku2007" wręczanej pod patronatem Ministra Infrastruktury i PZŻ, wyróżniony za całokształt pracy żeglarskiej międzynarodowym "Conradem" - przyznawanym co rocznie wybitnym indywidualnościom morskim, przez Bałtyckie Bractwo Żeglarzy - Fundacja Morza „Zejman”.
Pomysłodawca programów szkoleniowych dla dzieci w Nowym Jorku i pierwszych polonijnych długodystansowych regat -Clockwise Around Long Island. Kontakt: Komandorpsc@aol.com


Sekretarz PYANA
Antoni Kantor Jachtowy Sternik Morski Antoni Kantor. Członek zarządu Polsko-Kanadyjskiego Jacht Klubu "Bialy Zagiel", Toronto. Magister inżynier geodezji, załogant i oficer w rejsach po Jeziorze Rożnowskim 1970 - 74, Wielkich Jeziorach w Ameryce, Morzu Karaibskim, Morzu Północnym, Morzu Bałtyckim i Oceanie Atlantyckim w latach 2000-2007.

Medalista w letnich (żeglarstwo) i zimowych (narciarstwo) igrzyskach polonijnych. Załogant w zwycięskich regatach o Puchar Ambasadora RP w Kanadzie w 2002 i 2003. Członek SAR Canadian Coast Guard Auxilery w Pickering, Ontario.
Właściciel firmy ABB Costruction Ltd, Toronto.
Komandor Polsko Kanadyjskiego Klubu Zeglarskiego w latach 2005-2008; V-ce Komandor PYANA w latach 2008-2011; Uczestnik rejsu Polonia Transatlantic Chalenge 2006; Oficer rejsu Buenos Aires - Rio de Janeiro 2004 na s/y Zjawa IV. Kontakt: Anthony_Kantor@yahoo.com


Skarbnik PYANA
Michał Laster. Komandor i założyciel Yacht Klubu Polski San Francisco. Lekarz weterynarii, wieloletni pracownik naukowy Wydziału Anestezjologii w Szkole Medycznej Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco.
Jako członek United States Coast Guard Auxiliary był instruktorem kursów żeglarskich i dowódcą patrolowej łodzi SAR w Zatoce San Francisco. Instruktor nurkowania i Trener Instruktorów na Uniwersytecie Kalifornijskim związany z National Association of Underwater Instructors. Właściciel jachtu s/v Niunia.

Początki żeglarstwa w bardzo młodym wieku w Polsce na akwenach śródlądowych, a później w Stanach na swoim jachcie na wodach Pacyfiku, Kalifornii, Meksyku, Ameryki Centralnej. Organizacja i udział w pierwszym starcie polskiego jachtu w transpacyficznych regatach oceanicznych Pacific Cup, San Francisco – Hawaje (wyróżnienie/nagroda TVP Polonia „Rejs Roku 2008”). Rejsy na Karaibach, Francuskiej Polinezji, Australii. Korespondent miesięcznika Żagle. Kontakt: komandor@ykp-sanfrancisco.org